På dybt vand i Holbæk Museums Escape Room

MHO Sommerferie Gåderum 1

Som gæst på det transatlantiske handelsskib ‘Den gode Hensigt’ fra 1700-tallet bliver du en del af besætningen. Den er loyal over for kaptajnen og er derfor blevet slået bevidstløse og låst inde i kaptajnens kahyt under et mytteri. Her finder I ud af, at kaptajnen har gemt et lager af våben, som I kan bruge til at genvinde kontrollen over skibet og komme ud, inden det er for sent.

“Den gode Hensigt” er velegnet som teambuilding for firmaer, en familieudflugt eller for venner, som vil have en sjov oplevelse. Tag også gerne børn med fra 11 år. Spillet varer ca. en halv time. Vi anbefaler, at børn under 14 år er i følge med voksne.

På dage hvor museet er åbnet, gælder billetten også til at se udstillingerne på Holbæk Museum. Se åbningstider for Holbæk Museum.

Max antal deltagere = 5 personer. Hvis I er flere end 5 kan I booke forløb i forlængelse af hinanden.

Hvis der ikke er ledige tider, ring på 72 10 01 69 og hør om andre datoer.

Bemærk: Med mindre andet er nævnt, afholdes denne begivenhed på dansk

Priser
Pris for op til 5 deltager
Kr. 399,-
Max antal deltagere = 5 personer. Hvis I er flere end 5 kan der bookes forløb i forlængelse af hinanden. Entréen til museet er inkluderet i prisen og udstillingerne kan ses i åbningstiden samme dag.
17. okt 2021
Expired!
9:00 - 10:00
Holbæk Museum

Sted

Holbæk Museum
Klosterstræde 18, 4300 Holbæk

Arrangør

Holbæk Museum
DEl
ANDRE ARRANGEMENTER OG UDSTILLINGER
No event found!

Søgning

Note: Danish only